OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela Zwykła

23 października 2022

 1. Przeżywamy Niedzielę Misyjną. Jest to przede wszystkim okazja do modlitewnej pamięci o misjonarzach i misjonarkach. Przed kościołem możemy wesprzeć misyjne działo Misjonarzy Oblatów poprzez zakup jako cegiełki kalendarza misyjnego. (ofiara dobrowolna)
 2. Różaniec w tygodniu o godz. 17.30 w niedziele o godz. 15.00. Dzisiaj różaniec przy figurce Matki Bożej na farze. Za wspólne odmówienie różańca w kościele lub w rodzinie można uzyskać odpust zupełny.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii. Zebraliśmy 2160 zł. W tym tygodniu rozpoczęliśmy uszczelnianie dachu kościoła pianką. Koszt tego przedsięwzięcia to około 15 tys. złotych. Tym bardziej dziękuję za wszelkie składane ofiary. Za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka na tzw. Fundusz kwiatowy.
 4. Dzisiaj Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych po Mszy Świętej o godz. 10.00.
 5. Ministrantów zapraszam na zbiórkę w czwartek po Mszy Świętej.
 6. Msza Święta szkolna w piątek o godz. 18.00.
 7. Na stojaku przy wyjściu wyłożone są kartki na wypominki. Wypełnione można składać w zakrystii.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i czasopismo Miłujcie się, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 9. Naszą modlitwą ogarniamy:
 • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii
 • o pokój na Ukrainie i ustanie wojny
 • wszystkich chorych, cierpiących, za uchodźców
 • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM
 • solenizantów i jubilatów zaczynającego się tygodnia
 • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne