OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXI Niedziela Zwykła

30 października 2022

 1. Dzisiaj różaniec przy krzyżu naprzeciwko cmentarza o godz. 15.00. Jutro ostatni różaniec o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na tzw. Fundusz kwiatowy. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Powinny już dotrzeć do domów zaproszenia na Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Gdyby ktoś takiego zaproszenia nie otrzymał, to proszę o zabranie go z kościoła. Po Uroczystej Mszy Świętej chcemy też spotkać się przy wspólnym stole w Oblackiej Przystani. Ze względów organizacyjnych proszę zgłaszać swoją obecność na uroczystym obiedzie na kartkach dołączonych do zaproszenia do 13 listopada.
 4. W poniedziałek ulicami Lublińca przejdzie Orszak Świętych. Początek o godz. 18:30 uroczystymi Nieszporami w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, następnie za śpiewem i modlitwą przejdziemy do kościoła św. Mikołaja. Tam na zakończenie Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem oraz słodka niespodzianka. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 5. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30 i 10.00. O godz. 14.00 zapraszamy do kościoła na wypominki, nieszpory, procesję różańcową i nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu.
 6. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.30, 8.00, i 18.00.
 7. Odpustu zupełnego mogą dostąpić wierni, którzy nawiedza kościół lub kaplicę do południa Uroczystości Wszystkich Świętych i cały dzień Zaduszny, który można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia Św., odmówić Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada wszyscy wierni, którzy pod warunkami jak wyżej pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskać mogą każdego dnia odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych.
 8. Różaniec z wypominkami do 8 listopada o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe z wypominkami o godz. 15.00 na cmentarzu. Na stojaku obok gazet są wyłożone kartki na wypominki, które można składać w zakrystii po każdej Mszy św.
 9. Do nabycia są także znicze rozprowadzane przez Caritas w cenie 3 zł. Ofiarę proszę wrzucić do puszki z gazetami.
 10. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.15.
 11. W sobotę dodatkowa Msza Święta o godz. 8.00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Chorych odwiedzę w sobotę od godz. 9.00.
 12. W przyszłą niedzielę gościć będziemy o. Marcina Szaforsa z Gdańska, który wygłosi Słowo Boże, a po Mszach Świętych zbierać będzie ofiary na Oblackie Centrum Kultury i Edukacji w Gdańsku.
 13. Ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i czasopismo Miłujcie się, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 15. Naszą modlitwą ogarniamy:
  • wszystkich parafian, działkowiczów i sympatyków naszej parafii
  • o pokój na Ukrainie i ustanie wojny
  • wszystkich chorych, cierpiących, za uchodźców
  • młodzież ze wspólnot Niniwa i wszystkich związanych z OCM
  • solenizantów i jubilatów zaczynającego się tygodnia
  • prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne