W niedzielę 10 maja na Mszy Świętej o godz. 10.00 dziewięcioro dzieci przystąpiła do I Komunii Świętej w naszej malutkiej parafii: 4 dziewczynki oraz 5 chłopców.
Dzieci podczas celebracji I Komunii świętej pięknie się zaangażowały: śpiewały, kierowały do Boga swoje wspólne modlitwy i dziękowały Panu Jezusowi i ludziom. To wydarzenie było okazją dla wszystkich, by przypomnieć sobie swoją I Komunię Świętą i  odnowić swoją wdzięczność wobec Boga za Jego ogromny dar.
Dziękujemy oblatom z Kokotka, rodzicom za towarzyszenie dzieciom w przygotowaniach oraz za poświęcony czas na próby, a także  zespołowi Nadzieja, p. Organiście oraz p. Henrykowi za upiększenie śpiewem naszej uroczystości; osobom, które sprzątały i stroiły kościół wszystkim, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w przygotowanie i prowadzenie I Komunii św. wyrażamy naszą wdzięczność.
Wczoraj rozpoczęliśmy Biały TydzieńPotrwa on do końca tygodnia. Codziennie spotykamy się z dziećmi pierwszokomunijnymi o godz. 18.00 w Kościele na Mszy św. i potem na nabożeństwie.
Zachęcamy parafian do brania czynnego udziału w codziennej Eucharystii oraz nabożeństwie majowym.