UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTAPIENIA PAŃSKIEGO

1. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii dk. Krzysztofa Wrzosa OMI z Wyższego Seminarium OMI w Obrze i dziękujemy mu za wygłoszone Słowo Boże. Witamy także młodych, którzy przyjechali na kolejne spotkanie formacyjne Oblackiego Wolontariatu Misyjnego NINIWA.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na kształcenie kleryków w naszym seminarium. Natomiast przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu. Za ofiary na jeden i drugi cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Nabożeństwo majowe dziś o 15.00 przy krzyżu w Kokotku. Natomiast w tygodniu majówka z zasady o godz. 18.30, chyba że są jakieś wyjątki. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

4. Wizytacja ks. bpa Jana Kopca połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania czwórce naszych młodych parafian będzie miała miejsce w poniedziałek 18.05 o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. W związku z wizytacją nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Ducha Św. tego dnia zostanie odprawione wyjątkowo o godz. 17.30.

5. O. Prowincjał Antonii Bochm OMI pragnie spotkać się z parafianami, by poruszyć bieżące sprawy nurtujące naszą wspólnotę. Zapraszamy zatem na spotkanie z o. Prowincjałem we wtorek 19.05 o godz. 19.15 w naszym Domu Zakonnym.

6. W tym tygodniu przypadają w naszej parafii przeniesione z zeszłego tygodnia Dni Krzyżowe. Będziemy modlić się o urodzaje, błogosławieństwo w naszych domach, zagrodach, w pracy: w polu, w lesie i w ogródkach. Zapraszamy każdego dnia na Mszę św. i nabożeństwo o godz. 18.00: w środę (20.05) przy krzyżu na Leśnicy, w czwartek (21.05) przy krzyżu na Posmyku i w piątek (22.05) przy kapliczce na Pustej Kuźnicy.

7. W czwartek przypada święto św. Eugeniusza de Mazenoda – założyciela Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wspólne świętowanie będzie miało miejsce w czasie Mszy św. o godz. 18.00 przy krzyżu na Posmyku. Zapraszamy.

8. Od czwartku 21.05 – w tygodniu modlitw o powołania oblackie – w czasie wieczornego nabożeństwa chcemy nieco przybliżyć sobie osobę św. Eugeniusza de Mazenoda. Będziemy zatem poznawali jego życiorys i modlili się przez jego wstawiennictwo.

9. W przyszłą sobotę 23.05 pielgrzymka I-wszokomunijna. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.30. W planie m.in. modlitwa przed obrazem MB Częstochowskiej ok. godz. 10.30, Msza św. w Leśniowie o godz. 12.00, potem przechadzka na trasie Mirów – Bobolice. Powrót w godzinach popołudniowych.

10. Także w sobotę w katedrze w Gliwicach będą miał miejsce święcenia prezbiteratu. Przyjmie je czterech diakonów naszej gliwickiej diecezji. Otaczajmy ich naszą modlitwą.

11. Modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. będzie miało miejsce w par.
św. Stanisława Kostki w Lublińcu także w przyszłą sobotę. Szczegóły na plakacie w gablocie.

12. W przyszłą niedzielę w katedrze w Gliwicach o godz. 12.30 Msza św. inaugurująca obchody VIII Metropolitalnego Święta Rodziny.

13. W następna niedzielę będzie zbierana tzw. składka inwestycyjna. Natomiast przed kościołem zbiórka do puszek na organizację koncertu uwielbienia w Lublińcu, który będzie miał miejsce w czwartek 04.06 – w uroczystość Bożego Ciała. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. informacje o niezwykłym filmie Apartament, który opowiada o św. Janie Pawle II, a zrealizowany został z nieznanych dotąd materiałów przedstawiających papieża w zupełnie nieoczekiwanych sytuacjach np. śpiącego w cywilnym ubraniu pod drzewem. Jest również dwumiesięcznik Misyjne Drogi, który przedstawia temat dzieciństwa przeżywanego w krajach misyjnych. W sposób szczególny polecamy grę planszową Jonasz.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.