UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

1. Serdecznie witamy w naszej parafii młodych, którzy rozeznają swoje powołanie. Życzymy im światła Ducha Św. na podjęcie dobrych życiowych decyzji.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania wizytacji ks. bpa Jana Kopca połączonej z udzieleniem sakramentu bierzmowania czwórce naszych młodych parafian. Bóg zapłać!

3. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy w miniony wtorek zechcieli uczestniczyć w spotkaniu z o. Prowincjałem. Jego owocem będzie krótka informacja, którą o. Prowincjał w najbliższym czasie przekaże wszystkim parafianom.

4. Kolekta dzisiejszej niedzieli to tzw. składka inwestycyjna. Będzie ona przeznaczona m.in. na pokrycie kosztów odnowienia schodów i skarpy. Schody miałyby być z kamienia strzegomskiego, a zamiast skarpy przy drodze miałby być postawiony mur oporowy z siatek wypełnionych tymże kamieniem. Całość inwestycji miałaby kosztować ok. 15.000 zł. W gablocie można zobaczyć zdjęcia ogrodzeń z gabionu. Bardzo prosimy o opinie i ewentualnie inne pomysły, a za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Przed kościołem natomiast zbierane będą ofiary do puszek na organizację koncertu uwielbienia w Lublińcu, który będzie miał miejsce w czwartek 04.06 – w uroczystość Bożego Ciała. Za ofiary na ten cel także serdecznie dziękujemy.

6. Dzisiaj w katedrze w Gliwicach o godz. 12.30 Msza św. inaugurująca obchody VIII Metropolitalnego Święta Rodziny. W związku z tym zaplanowano wiele atrakcyjnych wydarzeń. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. Nabożeństwo majowe dziś o 15.00 przy krzyżu na Posmyku. Natomiast w tygodniu majówka o godz. 18.30. To już ostatni tydzień nabożeństw majowych, tym bardziej zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Poza tym ciągle jeszcze odkrywamy tajemnice obrazu Matki Bożej z Guadelupe.

8. W związku z Dniem Matki zapraszamy wszystkie mamy na Mszę św. w wigilię tego święta czyli w najbliższy poniedziałek. Tym bardziej, że wówczas przeżywać będziemy święto NMP Matki Kościoła.

9. Msza szkolna młodzieżowa w najbliższy czwartek. Wówczas przypada także święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Chcemy zatem razem z młodymi w szczególny sposób modlić o świętość wszystkich kapłanów oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

10. Msza szkolna dziecięca w piątek. Wówczas przypada wspomnienie bł. Józefa Gerarda OMI, które kończy tydzień modlitw o powołania oblackie.

11. Zapraszamy na multimedialny pokaz sztuki malarskiej i graficznej inspirowanej wiarą w wykonaniu młodego artysty Jakuba z Katowic o pseudonimie artystyczny Woux w przyszłą sobotę o godz. 17.00.

12. W następną niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej

13. Także w przyszłą niedzielę Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich

14. Wyjazd na basen dla dzieci i młodzieży w związku z Dniem Dziecka w sobotę 13.06 o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii.

15. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. obrazek z modlitwą do św. Rity – patronki od spraw beznadziejnych oraz artykuł, który odpowiada na pytanie, jak wymodlić dobrego męża i dobrą żonę. Jest już także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy wyjątkową dekorację na Boże Ciało. Polecamy również dwumiesięcznik Misyjne Drogi, który przedstawia temat dzieciństwa przeżywanego w krajach misyjnych oraz grę planszową Jonasz.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi.